O týmu

O týmu

Kdo jsme a co děláme

Láska k autům dovedla dva bratry, Láďu a Standu, až k driftování, kdy byli jedni z prvních nadšenců, kteří tuto disciplínu začali u nás rozvíjet. Psal se rok 2005 a někteří si je můžou vybavit za volantem oranžové E30. Dnes jsou jediní z původní party, kteří zůstali aktivně závodit.

Od té doby uběhlo již více než desetiletí a stejně jako jejich dovednosti, šla kupředu i jejich technika. Dvě žluté E30 3.5 vystřídaly dvě oranžové s motory S38B36 M5. S těmito vozy se podařilo vyhrát tři tituly Mistra ČR a několik titulů Vicemistra.

Pod názvem Driftracing.cz či Driftracing Motorsport vystupují bratři Bezouškové od roku 2011, kdy Standa začal jezdit v E36 M3, kterou postupně vyvinul až do dnešní podoby. Stejně tak Láďa vyvíjel svou původní E30 M5, nejprve cestou přeplňování kompresorem, což se příliš neosvědčilo, až zvolil přeplňování turbodmychadlem.

V letech 2011-2017 se jim podařilo vyhrát několik titulů Vicemistra ČR a sbírali zkušenosti na zahraničních šampionátech, především v Polsku.
Jako první na české driftové scéně začali vyvíjet a používat vysokovýkonné závodní speciály, kterých postavili jak pro sebe, tak na zakázku již několik.
 
Jejich vizí je stát se nejlepším týmem v ČR. Na oplátku by rádi podpořili prevenci nehodovosti a úmrtí na silnicích. Díky předvádění skvělých výkonů a předávání know-how by chtěli k driftování přitáhnout další mladé nadšence, aby si své závodnické touhy uspokojili raději na závodních tratích nikoliv na silnicích.

Úspěchy a poháry

2008 – získání titulu Mistr ČR

2009 – získání titulu Mistr ČR

2010 – získání titulu Mistr a Vicemistr ČR

2011 – získání Poháru konstruktérů a titulu II. Vicemistr ČR

2014 – získání titulu II. Vicemistr ČR

2015 – získání titulu Vicemistr ČR

Podrobná historie

Aneb jak to začalo a jak to pokračuje? Pro více informací si rozklikněte příslušný rok.